KURUMSAL


1990 yılında Malatya da kurulan FIRAT Entegre Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., ürettiği Open-end ve Ring karışımlı melanj iplikleriyle , sektörün önde gelen kuruluşlarından biridir.
İlk yıllarda sadece Open-End iplik üreten FIRAT daha sonra 2006 - 2016 yıllarında yaptığı yatırımlarla , Ring iplik üretimine ağırlık verdiği gibi kapasitesini de artırdı. Yüksek teknolojide kaliteli iplik üretimini hedeflerken , çalışanların refah ve mutluluğunu da unutmayan FIRAT, faaliyetlerine 36.000 m2 kapalı , 52.000 m2 açık alanda kendi binasında devam etmektedir.

ÜRETTİĞİMİZ İPLİKLER


Open-end ve Ring Karışımlı Melanj İplikler , Open-end ve Ring Karışımlı Ham iplikler , İleri teknolojik sisteme sahip olan fabrikamızda 8/1Ne - 50/1Ne aralıklarında Ring , 8/1Ne – 36/1Ne aralıklarında Open-end olmak üzere , karışımlı melanj ve ham iplikler üretilmektedir. Özenle seçilmiş elyaflar kalite kontrol ve laboratuar testlerinden geçirildikten sonra iplik imalatında kullanılmaktadır.
Ring Ring tesisimizde ipliklerimiz harman hallaçta renkli ve beyaz elyaf ayırıcı makinalardan geçmiş pamuklardan üretilmektedir. İleri teknolojiye sahip bobin makinelarımız yabancı elyaf ayırıcı özelliğe sahiptir. Open-end OpenEnd tesislerimizde, Uster laboratuarlarımızla yüksek kalitede pamuk, viskon, karışımlı ekru ve melanj iplik üretilmektedir. İpliklerimizin satış ve pazarlama organizasyonu İstanbul ‘daki ofisimizden yapılmaktadır.

TOP